محمد

۱۶:۳۷ ۱۳۹۳/۰۸/۲۴

ef7 tak suz113hp darhalike 206 tu5110hp l90 106 va ef7dogane 103 motmaen bashid yesaro gardan az hameye ina balatare;enqad ta'asobi rajebe l90 nazar nadin

JALIL

۰۰:۳۸ ۱۳۹۳/۰۸/۱۹

یک مقدار راننده تندر کند عمل کرد ولی همه میدونند تندر تا 100 خوب میره.سند حرفم هم شتاب تندر 10.2 و سورن 12.3 و تندر در موتور 5750 به حداکثر قدرت میرسه و سورن در دور 6500 و وزن سمند هم یک مقدار بیشتر هست.

رضا

۱۰:۱۴ ۱۳۹۳/۰۸/۱۰

سمند ef7اگه تکسوز مالتی پلکس باشه باید بگم یه سروگردن ازدوگانه بالاتره.دوست منم یه91تکسوزداره خوب راه میره.فیلماشم دوستم امین که اسم کانالشamin slxهست گذاشته که اونجا باslx tu5تست شده که slxرینگ15 داره اونجا که باتوجه به گیربکس سبکslxبه ضررslxهست.بازم میگم مالتی پلکس تکسوز بادوگانه قابل مقایسه نیست.

پاسخ : اره دقیقا حرفه شما درسته

علی نجفی

۲۰:۲۶ ۱۳۹۳/۰۸/۵

در خوب بودن موتور ef7 شکی نیست ولی فک نمیکنم ماشین تو 7000 تا اب بندی شده باشه که شما اوردیدش برای تست

پاسخ : من خودم بارها ال90 روندم این ال90 واقعا تو شتاب عالی بود

منبع: aparat.com

حالا کی می خواد این ساختمونای پشت سمند ساخته یشن خدا می دونه P:

پاسخ : ممنون داداش.

bia2vafa

۱۵:۰۰ ۱۳۹۲/۱۰/۲۶

گفتم که... متغیر هست... مثلا تو آپارات افرادی هستن که صفر تا صد رو رو بنزین تو12 ثانیه میزنن و افراد دیگه ای هم (مثل من ) هستن که با اینکه دوگانه هست تو 10ثانیه (البته رو بنزین)و داخل شهر میزنن...اگه شرایطش پیش اومد یه فیلم از صفر تاصد تو 10 ثانیه(شایدم کمتر میزنم.)و تا شما هم باور کنین که حرف من صحت داره...

پاسخ : حرف تو صحت داره من یه بار با تندر 90 شتاب 9 رو گرفتم یه بار هم 3 ثانیه و تو درگ با مرسدس بنز SLS تونستم بگیرمش.

bia2vafa

۱۴:۵۳ ۱۳۹۲/۱۰/۲۶

منم که از روی مدرک : همون سایت ایرانخودرو و دفترچه راهنما دارم این اطلاعات رو میگم.... بدلیل کیفیت تولیدشون ممکنه یکیش 120اسب بخار داشته باشه ولی در مقابل ان یکی دیگه هم 111 اسب بخار!!! مثل انواع مدل های زانتیا که مدل 80 با 88 زمین تا اسمان تفاوت دارن... و تاپ اسپید همشون هم یکسان نیست... مثلا یکی 220تا رو رد میکنه و یکی دیگه از 210 تا بیشتر نمیره.... همین.

پاسخ : ok ولی یادت باشه تو سایت ایرانخودرو برای EF7 fبنزینی هم نوشته بود 114.83 اسب بخار و صفر تا صد 12.5.

EMCARS.persianblog.ir

۱۴:۵۱ ۱۳۹۲/۱۰/۲۶

ادمه پاسخ: خیلی هم راحت و ادوات داخلی کیفیت خیلی خوبی داشتن. من ازش راضی بودم. از اینش خوشم میومد که ((((((تولید داخل نبود))))))

bia2vafa

۱۴:۴۱ ۱۳۹۲/۱۰/۲۶

حالا عرض بنده اینه که شما که یه کلیپ گذاشتین و تو این کلیپ هم فک کنم EF7 یا رانندش راننده درست و حسابی نبود و یا ماشینش ایراد داشت که عقب افتاد!! و گیرم هم تو هر کلیپ هم EF7 مثلا از همه ماشین ها میخوره(از جمله پراید)!! شما چرا میاین EF7 رو خورد میکنین؟؟حالا یه کلیپ گذاشتین و دستتون هم درد نکنه بدش میاین از EF7 بدگویی میکنین...نمیدونم این بچه های آپارات کی به این کاراشون پایان میدن... درسته....من قبول دارم که نسبت به EF7 تعصب دارم...ولی حداقل نسبت به ماشین های دیگه بدگویی نمیکنم.!! حالا شما هم درست که نسبت به LIFAN تعصب دارین ولی نباید درمورد ماشین های دیگه بدگویی کنین! هر ماشین تو جای خودش خوبه . همین!شما بیاین حدود یک ساعت با LIFAN620 و یک ساعت هم با EF7 با سرعت ثابت 180تا رانندگی کنین بعدش بیاین قضاوت کنین!

پاسخ : داداش گلم من در مورد EF7 بد گویی نکردم و الان لیفان ندارم که در موردش با تعصب حرف بزنم. من لیفان داشتم اون هم 1800 سی سی 131 اسب بخاره نه 1600 سی سی 115 اسب بخار. باهاش به طور معمول 140 تا میرفتم و فقط یه بار دقیقاً 190 تا میدونم 200 تا رو راحت میره. خیلی

منبع: aparat.com

۱۸:۴۵ ۱۳۹۳/۰۴/۱۶

یه دوبار دیگه تو این سرعت با کات آف ادامه بدی رینگ ماشین خرد میشه

پاسخ : خیلی امتحان کردم...ی دفعه کاتاف نخورد تا 212 رفتم بعد رسیدم به مقصد ....مسیر کوهتاه بود

محسن

۲۱:۵۴ ۱۳۹۳/۰۱/۷

منظورت دنده 4 بود؟؟؟؟؟؟ دنده 4 صداش کاملا واضحه که اونم اشتباه خودت بود بنزین معمولی زده بودی یا سوپر؟؟؟؟؟

پاسخ : 5 داداش

bia2vafa

۱۹:۵۳ ۱۳۹۲/۱۲/۲۴

راستی... آقا امیر اگر سوار EF7 شده باشی دیگه سوار هیچ ماشینی زیر 70میلیون سوار نمیشی!!(اینو بدون تعصب دارم میگم!!!)چون امنیت و پایداری سمند EFتو سرعت های بالا خیلی بیشتر از اون زانتیاست!!!بطوری که اگر سوار هر دو ماشینی بشی و هر دو ماشین با سرعت 200تا برن تو داخل سمند بیشتر از زانتیا احساس امنیت میکنی!!

bia2vafa

۱۹:۴۹ ۱۳۹۲/۱۲/۲۴

دوست عزیز اولا چرا.... EF7 با زانتیا 1800قابل مقایسه هست و تو این تست فک کنم ماشین زودتر کات اف خورد و اونم مثل اینکه بعلت باز نبودن نفس EF بود!دوما هم اولین ماشینی که میتونه تو سرعت بالای 180تا پابه پای زانتیا بیاد فقط EF7 هست!سوما هم خودت از من بهتر میدونی که تو هر تستی هرماشینی حتی یک ثانیه زودتر گاز بده تا آخر تست جلو میفته!چهارما:فاصله EF با زانتیا هم بیشتر از 3ماشین بود که تو این شرایط و سرعت بالای 200تا برای اینکه مقاومت هوا تاثیر خودشو بذاره باید فاصلشون کمتراز 4متر بود!!!مثلا اگر به همین تست از داخل سمند معمولی که تو اول هم جاموندن نگاه کنی این قضیه مقاوت هوا تو اون 2تا ماشینی که عقب مونده بودن(405 و سمند معمولی)بیشتر بدرد میخوره!!

پاسخ : زانتیا 1800 بود داداش زود تر هم استارت زد ولی ماشینم خودشو جمع کرد

نمایش نظرات ۱ تا ۲۰

عدم نمایش تبلیغات

منبع: aparat.com

vBulletin v4.2.2, Copyright © 2000-2006, Jelsoft Enterprises Ltd.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1

منبع: daneshju.ir

تندر 90 بخریم یا رانا ؟

تاريخ : چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۱/۰۶ | | نويسنده : کامبیز

عصرخودرو: در پیرو مقالات مقایسه ای و بررسی قابلیت های 2 خودرو با یکدیگر ( که به مقالات Head To Head شهره می باشند ) ، این بار به سراغ 2 خودرویی رفته ایم که در بازار ، رقابتی شانه به شانه با یکدیگر دارند و در هر مورد با یکدیگر برابری می کند .

به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو» به نقل از اقتصادآنلاین در پیرو مقالات مقایسه ای و بررسی قابلیت های 2 خودرو با یکدیگر ( که به مقالات Head To Head شهره می باشند ) ، این بار به سراغ 2 خودرویی رفته ایم که در بازار ، رقابتی شانه به شانه با یکدیگر دارند و در هر مورد با یکدیگر برابری می نمایند ، از موتور خودروها گرفته تا فضای داخلی و ابعاد ، البته از نظر قیمتی کمی با یکدیگر اختلاف داشته و برای همین در برخی از موارد انتخاب را برای علاقه مندان خرید یکی از این خودروها سخت می نماید .

در ادامه به بررسی اجمالی و کلی این خودرو ها به همراه جداولی که برای شما دوستان فراهم نموده ایم پرداخته و همچنین ویدیویی از تست و بررسی این خودرو ها را نیز فراهم نموده ایم که امیدواریم این جداول به همراه این ویدیو مورد پسند شما همراهان همیشگی سایت خودرو ( Car.ir ) قرار گرفته و جواب بسیاری از سوالات شما دوستان در رابطه با اینکه کدام یک از این محصولات جهت خرید انتخاب بهتری می باشد ، را در این مقاله پیدا نمایید .

منبع : عصر خودرو

سمند LX بخریم یا تندر 90 ؟

تاريخ : سه شنبه ۱۳۹۰/۱۰/۰۶ | | نويسنده : کامبیز

هفت صبح : مطمئنا همه کسانی که برای خرید خودروی شخصی بودجه ای حول و حوش 15 میلیون تومان کنار می گذارند این دو خودروی خانوادگی را در لیست انتخاب هایشان قرار می دهند.

سمند LX و تندر 90 که فاکتورهای انتخاب آنها برای خریدار ایرانی تقریبا مشابه یکدیگر است؛ فاکتورهایی مثل خانوادگی و جادار بودن، داشتن هزینه های معقول نگهداری و امکانات قابل قبول. نگاهی به نکات مثبت و منفی این دو رقیب می اندازمی تا مشخص شود بالاخره خرید کدام یک از این دو خودروی جاافتاده بازار می توانند از هر لحاظ به صرفه تر باشد.

نمای ظاهری:

ظاهر سمند LX قدیمی تر و به نوعی کلاسیک تر است. همچنین در طول دوره تولید می توان گفت تا حد زیادی به پختگی رسیده و در عین حال نسبت به سایر مدل های سمند ظاهر معقول تری دارد. از سوی دیگر طراحی تندر 90 جدیدتر است ولی این به معنی بهتربودن آن نیست.

نوع طراحی چراغ های عقب به همراه گلگیرهای کوچک و ارتفاع بلند این خودرو باعث شده خریاران کمی درمورد آن دچار تردید شوند. در کل ظاهر سمند که نوعی نمونه برداری از اتاق سری 3 «ب ام و» است بهتر و معقول تر از تندر 90 به نظر می رسد.

وضعیت فنی:

موتور 16 سوپاپ تندر 90 با داشتن 105 اسب بخار قدرت و گیربکس پنج سرعته نرم و دقیق، ظرف 10/2 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر می رسد و نهایت سرعت آن هم به 208 کیلومتر می رسد. درحالی که موتور سمند قدیمی تر بوده و تنها هشت سوپاپه است و 100 اسب بخار نیرو تولید می کند.

ضمن اینکه شتاب آن 11/9 ثانیه و حداکثر سرعت آن نیز 185 کیلومتر بر ساعت است. همچنین وزن تندر 90 حدود 105 کیلوگرم سبک تر بوده که باتوجه به این سبکی و موتور قوی تر و گیربکس دقیق ترش می توان گفت تندر 90 از لحاظ فنی یک سر و گردن بالاتر قرار می گیرد.

نمای داخلی:

فضای داخلی اتاق تندر 90 به دور از هرگونه هیجان، کاملا ساده است درحالی که سمند از طراحی به مراتب بهتر و معقول تری بهره می برد اما یادمان باشد یکی از مشکلات سمند اندازه بزرگ داشبورد آن و مخصوصا ستون های A جلویش است که به علت پهن بودن دید راننده را تا حدی محدود می کند که باید به آن عادت کنید.

این ضعف در تندر 90 به شکل محدود بودن دید عقب خود را نشان می دهد. در کل نمی توان گفت طراحی داخلی کدام یک از این دو خودرو شرایط بهتری دارد و این سلیقه خریدار است که تصمیم نهایی را می گیرد.

وضعیت رانندگی:

هر دو به ترمزهای ضدقفل ABS مجهز هستند که در سمند به دلیل قدیمی تر بودن تکنولوژی آن عملکردش با تاخیر اندکی همراه است. درمورد دینامیک در حرکتهای مارپیچ، سمند به خاطر وزن بیشتر و آیرودینامیک بهتر، عملکرد مناسب تری دارد و پایداری آن در مقایسه با تندر بالاتر به نظر می رسد.

ولی تمام کسانی که پشت رل تندر نشسته اند اعتقاد دارند که هدایتش به خاطر بهره مندی از کلاچ و گیربکس نرم، بسیار راحت تر از سمند است. ضمن اینکه در قسمت تعلیق و فنربندی هر دو خودرو مشابه یکدیگر بوده و تنها در قسمت عقب محصول رنو خود را برتر نشان می دهد. در کل باید گفت تندر 90 از لحاظ  کیفیت رانندگی بیشتر نظر شما را جلب خواهد کرد.

مقایسه پژو پارس اتوماتیک و پژو 206 تیپ 6

تاريخ : سه شنبه ۱۳۹۰/۰۸/۰۳ | | نويسنده : کامبیز

در این قسمت می خواهیم دو خودرویی را مقایسه کنیم که هر دو از یک خودروسازی هستند و مدت زیادی است در بازار داخل وجود دارند و کاملا امتحان خود را پس داده اند. البته شاید مقایسه یک هاچ بک با یک خودروی خانوادگی سدان کار اشتباهی باشد اما زمانی که بخواهید با حدود 20 میلیون تومان در بازار محدود داخل خودرویی تهیه کنید، چند گزینه بیشتر ندارید و حتما دو گزینه اصلی شما پژو پارس و پژو 206 تیپ 6 خواهند بود.

پژو 206 تیپ 6 با گیربکس اتوماتیک شاید از اولین خودروهای زیر 20 میلیونی بازار است که مجهز به گیربکس اتوماتیک بود. تیپ 6 با موتور 1600 سی سی و 16 سوپاپ اگرچه شتاب کمتری نسبت به تیپ 5 با همین موتور (ولی گیربکس دستی) دارد اما نسبت به اکثر خودروهایی که در خیابان میبینید دارای شتاب قابل قبولی است. طراحی داخلی آن هیچ فرقی با تیپ 5 نمی کند و تنها فرق آنها در گیربکس است. البته جالب است بدانید که مصرف سوخت تیپ 6 از تیپ 5 بیشتر است اما مصرف بسیار کمی دارد، یعنی 7.1 لیتر در هر 100 کیلومتر. اگر بخواهیم صادق باشیم باید بگوییم که عملکرد گیربکس اتوماتیک تیپ 6 زیاد جالب نیست (یکی از کسانی که با تیپ 6 رانندگی می کرد تعریف کرد که یک روز در خیابان خلوتی قصد سبقت گرفتن از یک وانت پیکان را داشته، ولی زمانی که پای خود را روی پدال گاز گذاشته تا با معکوس کردن دنده بتواند سبقت بگیرد، گیربکس زیاد عملکرد خوبی از خود نشان نداده و چند بار دنده را سبک کرده بود و در نهایت نتوانسته بود از وانت پیکان سبقت بگیرد!). این ضعف عملکرد را زمانی متوجه می شوید که با خودروهای مدرن تری مانند نیسان ماکسیما یا هیوندای آزرا رانندگی کنید. البته بعد از تمام این بدی هایی که گفتیم باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که تیپ 6 خودرویی با قیمت زیر 20 میلیون تومان است و اگر قرار باشد گیربکس مدرن تری روی آن نصب شود دیگر با چنین قیمتی قابل عرضه نیست. همچنین درست است که عملکرد آن زیاد خوب نیست اما اگر چند روزی با آن رانندگی کنید با عملکرد آن آشنا شده و متوجه می شوید که چطور باید با آن رفتار کنید. همچنین اگر زیاد اهل سبقت گرفتن و کارهای عجیب و غریب نیستید و معمولا آرام رانندگی می کنید، از همان اول هم مشکلی با آن نخواهید داشت. در مقابل پژو پارس را می توانید هم با گیربکس اتوماتیک و هم با گیربکس دستی خریداری کنید. البته گیربکس اتوماتیک پژو پارس هم نسبتا تعریفی ندارد و شبیه تیپ 6 عمل می کند.

طراحی تیپ 6 به روزتر و جوان پسندتر است. در مقابل طراحی پژو پارس، محافظه کارانه، شکیل و کمی کلاسیک است. همین امر باعث شده کمتر کسی از طراحی آن و مخصوصا نمای جلوی آن بدش بیاید. صندوق عقب تیپ 6 زیاد جادار نیست و نباید از یک هاچ بک کوچک صندوق عقب جادار و فراخی را انتظار داشت اما برای جوان های مجرد و یا خانواده های کم جمعیت کافی است. پژو پارس صندوقی کاملا جادار و بزرگی دارد، چیزی که یکی از ضروریات خانواده های ایرانی است و یک خانواده چهار نفره به راحتی می تواند با آن به مسافرت برود.

به داخل این دو خودرو که سوار شوید اوضاع کاملا متفاوت است. در تیپ 6، یک کنسول با طراحی زیبا و جمع و جور، همچنین با امکاناتی بیشتر نسبت به پارس، انتظار شما را می کشد. صندلی ها زیاد راحت نیستند و برای مسافرت های طولانی خسته کننده هستند. بهتر است زیاد روی صندلی های عقب تیپ 6 حساب نکنید زیرا حتی یک نفر با قد معمولی هم برای نشستن روی آنها دچار کمبود فضا می شود. در مقابل کنسول میانی و نشانگر های پژو پارس بسیار ساده و خسته کننده هستند و فقط کمی با پژو 405 فرق می کنند (به جز غربالک فرمان که مرتبا تغییر می کند!). صندلی ها نسبتا راحت تر هستند و فضای صندلی های عقب برای سرنشینان، کافی و راحت می باشند.

در انتها باید گفت که اگر جوان مجردی هستید یا خانواده پرجمعیتی ندارید، تیپ 6 می تواند با مصرف سوخت کم، ابعاد کوچکتر، طراحی زیباتر و پیشرانه ای چابک تر گزینه مناسبی برای شما باشد. اما اگر زیاد به مسافرت می روید و احتیاج به فضای صندوق بیشتر دارید، پژو پارس با فضای صندوق بزرگتر، صندلی های راحت تر و در مقابل مصرف سوخت بیشتر و طراحی نسبتا خسته کننده، گزینه خوبی برای شما خواهد بود.

منبع: سایت خودروبانک

مقایسه سمند و ریو

تاريخ : پنجشنبه ۱۳۹۰/۰۴/۰۲ | | نويسنده : کامبیز

کمپانی : شرکت ایران خودرو ، اولین خودرو ساز سبک و سنگین ایرانی و بزرگ ترین خودرو ساز خاورمیانه با هدف ارائه خودرو ملی از آواخر دهه هفتاد شمسی دست به تولید خودرو سمند زده و از ابتدای دهه هشتاد آنرا به بازار عرضه کرد ، هم اکنون شاهد حضور این خودرو ایرانی در برخی از کشور های جهان همچون سنگال ، بلاروس ، روسیه ، ازبکستان ، گرجستان ، تونس ، سودان ، اکراین ، سوریه ، قزاقستان و... می با شیم ، همچنین شرکت ایران خودرو به تولید سمند با ایجاد خط تولید در سوريه ، ونزوئلا ، چين ، سنگال ، آذربايجان و بلاروس نیز پرداخته است . شرکت سایپا ، دومین خودرو ساز سبک و سنگین ایرانی پس از سالها موفقیت در ارائه خودرو پراید از مجموعه کیا موتورز کره جنوبی اقدام به ایجاد خط تولید و قطعه سازی خودروی ریو در ایران کرده .

طراحی بدنه : با وجود اختلاف در سال تولید و در نتیجه الگوی طراحی بین دو خودروی سمند و ریو در خودروی کیا ریو شاهد طراحی مدرن تر و هماهنگ تر با الگو های روز بوده و این طراحی سبب ارگونومی ، آیرودینامیکی ، ایمنی و زیبائی همراه با کاربردی بیشتر در ریو شده و می توان امتیاز این بخش را برای خودرو کیا ریو در نظر گرفت .

طراحی داخلی : در مقایسه طراحی و زیبائی ، سمند از فضای داخلی زیبا تری همراه با القاء توان مندی و قدرت بر خوردار بوده ، کیفیت برتر قطعات سالن در سمند از تفاوت های میان این برند ایرانی با ریو می باشد ، فضای داخلی ریو از جذابیت و گرمی خاصی برخوردار نبوده و کیفیت قطعات آن نیز در سطحی پائین تر از سمند قرار دارد ، در نهایت امتیاز این بخش را سمند به خود اختصاص می دهد .

ایمنی : خودروی کیا ریو با داشتن 3 ستاره ایمنی از مجموع 5 ستاره Euroncap در سطحی بالاتر از سمند با تائید شرکت انگلیسی مایرا با روش های پیشین قرار دارد ، همچنین استفاده از میله های ایمنی در درب های ریو آنرا در تصادفات جانبی در حدی قابل قبول در قیاس با سمند قرار داده و ریو صاحب امتیاز این بخش می باشد.

ارگونومی : کیا ریو بواسطه بهره وری از روش های نوین ساخت بخاطر اختلاف در سال طراحی و تولید با سمند از سطح ارگونومی بالاتری در مقابل سمند برخوردار بوده و امتیاز ارگونومی از آن ریو می باشد .

موتور : سمند با موتوری با حجم بیشتر و پر توان در مقابل ریو با حجم موتور کمتر اما مدرن تر و برای انتخاب میان این دو وقتی با مصرف ، آلایندگی و استهلاک بیشتر در موتور 1800 سی سی سمند در قیاس با موتور 1500 سی سی DOHC در کیا ریو مواجه می شویم با وجود جذاب بودن توان مندی موتور در سمند ، در مجموع ریو صاحب امتیاز این بخش می شود .

گیربکس : گیربکس 5 سرعته دستی در هر دو خودرو با برتری هماهنگی با موتور و سنکرونیزه بالاتر در سمند امتیاز این بخش را از آن خودرو سمند می کند .

ساسپنشن : با وجود برابری تقریبی در تعلیق جلوی سمند و ریو از حیث نوع تعلیق اما کیفیت ، سختی و قدرت مند بودن تعلیق در جلو سمند و همین طور تفاوت کلی در بخش عقب دو خودرو از حیث تعلیق و برتری خاص سمند در این بخش ، خودرو سمند برنده این بخش و صاحب امتیاز آنست .

ترمز : هر دو خودرو دارای ترمز های دیسکی خنک شونده در جلو و کاسه در عقب می باشند ، اما در نهایت با وجود برابری تقریبی در تست های عمومی به تست های تخصصی پرداختیم و ترمز  کیا ریو را حداقل یک پله بالاتر از ترمز در سمند یافتیم و ریو صاحب امتیاز این بخش می باشد .

سیستم های پایداری : خودرو کیا ریو و همین طور خودرو سمند هر دو فاقد سیستم های پایداری می باشند .

آپشن : خودرو سمند با بهره وری از آپشن های بیشتر همچون شیشه بالا بر برقی عقب و یا سیستم گویای ایمنی و ضد سرقت و ... بر خودرو ریو برتری داشته و صاحب امتیاز این بخش می باشد .

تست درایو : توان حرکتی ، هندلینگ و پایداری مجموعا در سمند در سطحی بالاتر از ریو قرار دارد و ریو خودروئی سبک ، زیبا و صاحب ارگونومی ، ایمنی و استهلاک کم می باشد . مصرف و آلایندگی کمتر ریو امروزه از اهمیت خاصی بر خوردارست و این خود به تنهائی گاهی دلیل بر انتخاب یک خودرو می شود . با این حال انتخاب یکی از این دو خودرو بسته به شرایط و خواسته های خریدار خودرو می باشد و نمی توان به طور قطع یکی از این دو را برای همه توصیه کرد اما بنده در بین این دو خودرو ، کیا ریو را انتخاب می کنم .

منبع: وبلاگ یونیورسال

تاريخ : دوشنبه ۱۳۸۹/۱۰/۲۰ | | نويسنده : کامبیز

در این مقایسه قصد داریم تا دو خودرو شاسی بلند ژاپنی را که در کشورمان حضور دارند با هم مقایسه نماییم. این رقابت بین دو خودرو سوزوکی گراند ویتارا با موتور 4 سیلندر 2۴00 سی سی با توان 1۶۹ اسب بخار و نیسان قشقایی با موتور ۲۰۰۰سی سی و توان 140 اسب بخار صورت پذیرفته است.

مشخصات فنی سوزوکی ویتارا جدید

تعداد سیلندر : ۴

حجم موتور : ۲۳۹۳ سی سی

تعداد سوپاپ : ۱۶

حداکثر قدرت : ۱۶۹ اسب بخار در ۶۰۰۰ دور در دقیقه

حداکثر گشتاور : ۲۲۷ نیوتن متر در ۳۸۰۰ دور در دقیقه

حد آلایندگی : یورو ۴

نوع گیربکس : ۴ دنده اتوماتیک

سیستم ترمز : جلو و عقب دیسکی

حجم باک : ۶۶ لیتر

شتاب ۰ تا ۱۰۰ : ۱۲ ثانیه

حداکثر سرعت : ۱۷۵ کیلومتر در ساعت

مصرف سوخت ترکیبی : ۹.۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

منبع: blogfa.com

عبارات مشایه
مطالب مرتبط :